Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Peklo pro děti

Národní přírodní památka Peklo se nachází v údolí Robečského potoka mezi obcí Zahrádky a městem Česká Lípa. Údolím je vedena naučná stezka Peklo, hojně navštěvovaná zejména na jaře kvůli kvetoucím bledulím.

Zaparkujte bezplatně před zámkem Zahrádky a vydejte se po červené značce přes zámecký park. V zámeckém parku jsou nové dětské prolejzačky. Po hliněné cestě dorazíte brzy do údolí, kde na vás vybafnou skály, jeskyně, fotogenické roubenky v osadě Karba a starý železniční viadukt.

Naúčná stezka má ztížený vjezd pro cyklisty. Chodí se zde po vybudované dřevěné cestě podél i přes Robečský potok, který je obklopen vegetací jako někde v tajném pralese.

Z cesty je možné uhnout ke Kozí farmě Nový dvůr (www.farmanovydvur.cz). Asi vás překvapí zdejší architektura připomínající více antiku než zemědělskou osadu. Sýry jsou však vynikající.

TIP: část naučné stezky není sjízdá pro kola, dětské koloběžky a kočárky ale projedou. Jeden ze členů výletů se pak může rychle vrátit zpět pro vůz a přijet ke kozí farmě nebo na konec stezky do Dubice

 


Published on: 11.4.2016  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: , , ,