Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Šluknovský výběžek je bohatý na sakrální památky, drobné i ty větší.

Mimořádná možnost návštěvy s prohlídkou se zjevila u nejsevernějšího poutního místa v České republice, přesněji v Bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově u Jiříkova.

Nyní se veřejnosti naskýtá možnost se podívat do jedinéčného mariánského poutního místa v Evropě, postaveného v 19. století. Je nazýván „české Lourdy“. Novorománský chrám byl postaven v letech 1870-1885 na místě zjevení Pany Marie a zázračného uzdravení na smrt nemocné dívky Magdalény Kadeové z roku 1866. V tomto roce stál na místě zdejší baziliky domek, kde bydlela rodina Kadeových. Jejich dcera byla na smrtelné posteli, když se jí v noci na 13. ledna zjevila Matka boží pronesla větu: „Mé dítě, od nynějška se vše zhojí“. Dívka se skutečně uzdravila.

Kolem roku 1930 byl Filipov jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v Evropě.Každý, kdo sem přijde, má možnost zamyslet se ve zdejším tichu nad svým životem, nad těžkostmi, které ho potkaly. Jen stěží najdete něco více povzbudivého, než místní poselství Panny Marie – od nynějška se všechno hojí…

Každou neděli a každého 13. dne v měsíci od 10:30 mše svatá. Významné výročí zjevení nás tedy čeká za rok 13. ledna 2016, 150let od této významné události.

 


Published on: 22.1.2015  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: , ,