Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Okolo Studence

Na „vrcholovou tůru“ na horu Studenec můžete vyrazit od penzionu Kamzík (před penzionem je parkoviště pro hosty) z obce Studený po červené turistické značce. Cestou půjdete jen do kopce a minete několik bunkrů z pevnostního systému (1935-38). V půli cesty překročíte hranici Přírodní rezervace Studený vrch. Rezervace na vás dýchne atmosférou pralesa (bohatá vegetace, duch přírody) a možná zde narazíte i na Kamzíky, které sem dovezl kníže Kinský. Horu Studenec skoro celou obejdete (pro děti nic moc představa, otázky typu „Kdy už tam budeme“, jsou namístě), abyste mohli dobýt vrchol o nadmořské výšce 736 m s rozhlednou (když mají stromy listí, není z ní moc vidět :)) s výhledem na Lužické Hory a na skalní masivy Českého Švýcarska.

 

Cottikův tip:
Zpět můžete stejnou cestou nebo můžete dojít do malebné obce Líska. V zimě bude určitě možné seběhnout přímou cestou na sněžnicích.
Pro kočárky cestu nedoporučuji, ale rodiče s dětmi od 4 let na vrchol určitě dojdou. Na vrcholu není občerstvení, na rozhlednu je vstup bezplatný.


Published on: 7.12.2015  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: