Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Máme klíče od klidu, ticha a podpůrného ústraní

Milí přátelé, hosté, Přichází s jarem nová síla nebo se plížíte s jarní únavou? Možná jsou trávení i nervový systém vyčerpaní i z toho, že: když má být tma, je světelný smog, místo hudby hraje hluk a lidí je tolik, že jejich tváře se kolem jen míhají…a občas máme rádi ten šrumec, energii pulzujícího města, hru barev a zvuků a někdy jsme vnímavější k tomu, že potřebujeme odstoupit. Mít více prostoru pro sebe, být v přirozenějším prostředí, v tichu. Hledání rovnováhy je impuls na celý život, umět aktualizovat nejenom potřeby počítače, ale i našeho těla, se učíme. Nám pomáhají i denní drobnosti, maličkosti, kterými si přes den bereme energii zpět: 

Tipy podle Ireny:
-hýbej se ráno. I 15 minut stačí.-buď vděčný, každý den před spaním si uvědom 3 věci, za které pociťuješ vděk, že se ten den staly
-před jídlem se zhluboka nadechni a vydechni, pomůže to se zpomalit a sníst jídlo vědomě
-vyživuj se všemi smysly: vůněmi, dotekem, hudbou, tvoř příjemné prostředí pro oči
-než se uvaří voda na čaj, čekej ve dřepu-když jsi ve stresu, spěchu nebo v netrpělivosti, pěstuj umění tří hlubokých nádechů a výdechů-lelkuj a zahálej, podporuje to kreativitu
-nezapomínej, že nic není tak horké, jak to vypadá
Tipy podle Aleše:
-můžeš-li, po obědě si na 20 minut lehni nebo se projdi na čerstvém vzduchu
-otužujte se, teď je dobrá doba i pro začátečníky: studená sprcha nebo ponoření se do vody v přírodě tě rychle vrátí do přítomného okamžiku a nabije na celý den
-udržuj komunitu: pravidelné setkávání s přáteli má vliv na dlouhověkost
-nezapomínej nosit květiny své ženě (připsala má žena)
Klíče od ticha a báječné dovolené? Máme! A jsme v polovině…
Co nás samotné vždy nejvíce oslovuje, když cestujeme, jsou vztahy. Lahodí nám, když nám majitel domu, který jsme si pronajali, řekne, že druhý den se tu hraje ochotnické divadlo a to bychom si neměli nechat ujít, že paní na rohu peče výborné koláčky, na zámku je do zítra výstava a na kávu si rozhodně musíme zajít o ulici dál. Nebo, že nesmíme minout tu malou lesní pěšinu, protože na konci je studánka….
Oceňujeme, když hostitel nespěchá, dá si s námi čaj, přivítá nás makovou…a úsměvem. 
Máte to taky tak?
Doporučte nás svým přátelům, přijeďte znovu. Právě teď je dobrá doba pro rezervaci dovolené červenec a srpen. Termíny jsou již poloviční, přijeďte k nám , bude o vás dobře postaráno.
Kuk do apartmánu
Naše klíče znamenají:-útulné a čisté prostory, to je pro nás jednoduchá elegance. Věříme, že i věci mají energii a je rozdíl mezi prefabrikáty a řemeslným uměním. Chceme, abyste ho u nás cítili.
-ticho a tma-velkorysé společenské zázemí, to je prostorná relaxační zóna, jógový sál a skvěle vybavená kuchyně-přírodní zahrada a krásná zákoutí, to je místo pro poezii, houpací sítě, dřevěnou terasu, molo a biotopické koupací jezírko. Idylka od ranního rozbřesku po večerní západ slunce
-profesionální celoocelový gril  to je kruh pro fajnšmekry, od pradávna tíhneme k posezení u ohně, do kruhu.
snídaně a večeře, to je naše specialita. Uvaříme vám. Domácí kuchyně pouze pro naše hosty. Jako od babičky. Proč jako? Od babičky!
-vnímáme vás, žijeme v regionu kousek od penzionu, máme našlapáno v našem krásném kraji mnoho kilometrů. Pomůžeme vám naplánovat vaše výlety.
-máme kola, koloběžky a další sportovní vybavení- máme vinný sklípek a tine house. Pokud se chcete zašít…
-pečujeme o zdraví a krásu: máme na dosah terapeuty tradiční čínské medicíny, shiatsu i pohybové terapeuty a maséry. Máme na dosah kosmetické ošetření i sportovní masáže.
 Poezie, která je v krajině je nám nekonečnou inspirací:
Šťouchni do mě

Už brzy se stanu jarem
A ono mnou
Mne si oči
Ta zima 
byla natažená na polním kavalci
roztáhla své temné sny
 a útroby naruby
vygruntovat…
Občas
Zdá se, že neskončí a všechno bude stejné…natažené a dlouhé mlhy…
ale v dolíčku poťouchlého úsměvu… v údolí tváře se narodí jarní vzduch…už to cítíš kdesi..
(Irena Kubicová, Platja del Bogatell, Barcelona)
Irena a Aleš Kubicovi

Published on: 16.3.2024  -  Filed under: Blog