Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Hurá na Jedli

Ať je zima nebo léto, výlet na horu Jedlová je pěkný v každém ročním období. V zimě si sebou vezměte saně, v létě sjedete na zapůjčené koloběžce.

Startovním bodem je nově zrekonstruované náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou. Vyrazíme do kopce po zelené turistické značce směrem na Křížovou horu (574m). Duch historie na nás vdechne Křížová cesta s dominantou na vrcholu, kaple sv.Kříže.

Dále pokračujeme po hřebenu (po zelené), čekají na ní výhledy na Vlčí horu, Luž, Tolštejn a České Švýcarsko. Za jeden kilometr dorazíme k vleku na horu Jedlová. Zde doručuji si cestu zkrátit po sjezdovce (stoupání 200m) a pak pokračovat na vrchol po červené značce. Chcete-li jít do méně průdkého svahu, pokrčujte po zelené k rozcestníku U ranče a pak po červené na vrchol (1 hodina navíc).

Odměna na vrcholu je opravdu sladká. Specialita restaurace Jedlová je obrovský borůvkový knedlík zvaný Blboun. Polévky jako od babičky a na čepu je varnsdorfský Kocour. Aktuální informace www.jedlova.cz.

Jestli se dokážete zvednout z restaurace, sedněte v zimě na saně a sjeďte po sjezdovce dolů na začátek k vleku, kde na vás čeká občerstvení, hřiště pro děti a obří houpačka. Je-li léto, půjčte si koloběžku, kterou dole u vleku vrátíte. Obě varianty stojí za to. Aktuální informace www.sport-jedlova.cz. Zpět od vleku vás dovede pohodlná asfaltová cesta na náměstí (15min).

Tip: I když už dole (ve městech) není sníh. Věřte, že na hoře Jedlová nějaký bude. Vzít saně se vyplatí.

 


Published on: 9.1.2016  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: , ,