Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Ferata Alpiner Grat aneb hrad Oybin na dohled

Cítit se jako v Alpách a přece být jen pár desítek minut od Šluknovského výběžku je skutečnost, která stojí za výlet pro sportovní nadšence.

Krátká, ale středně těžká ferata Alpiner Grat  poblíž obce Oybin v Německu se nachází 30 minut autem  z Krásné Lípy. Ferata nevede přímo na žádný vysoký vrchol Lužických hor, ale na jednu z vyhlídek na hrad Oybin. Na vyhlídku vede několik „tajuplných cest“, ztratit se je lehké, najít se, ale také. Jedna z možností jak se dostat k feratě je žlutá turistická značka z Oybinu do Lückendorfu. Na cestě je odbočka po žluté značce s puntíkem směr na  Scharfenstein. Asi po 15-ti minutách odbočka na vyhlídku (cedule Mönchskanzel Taube).  Z vyhlídky vede prudká cestička na začátek ferraty.

Druhou možností jak najít přímo začátek feraty  je zaparkovat na první odbočce vlevo za křižovatkou na Hain u silnice (S133) z Oybinu. Vydat se po neznačené lesní cestě asi 10 minut pěšky a dojít k začátku feraty. (více na mapě níže).

Jedná se o středně obtížnou (C/D), ale krátkou ferratu vedenou po pískovcové skále.  Je zde několik úseků, které vybízejí k fotografování, což znamená, že čas na feratě se může prodloužit třeba na 30 minut. Převýšení je 64 m a naleznete zde úseky, kde lezete kolmo vzhůru. Určitě ferata není pro úplné začátečníky bez patričného vybavení.

Plánujeme společně se vydat na tuto feratu s profesionálním instruktorem a s vybavením k zapůjčení. Sledujte tedy www.facebook.com/cottagecz ať termín nepropásnete.

Zobrazit místo Feraty v Českém Švýcarsku a Lužických horách na větší mapě