Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Lužické hory – Běžkování na Polevsku a v okolí

 Lužické hory a skýtají  podmínky pro běžkování třeba v areálu SKI POLEVSKO.

Na okruzích v okolí Polevska v Lužických horách. Výborné běžkařské podmínky na upravených okruzích (dle sněhových podmínek, aktuální stav níže).

Trasy na upravovaných okruzích pro běžkaře::

Okruh kolem vleku a Polevského vrchu: z Jedličné – Tannenbergu, k vleku, dále po louce a dolů k prácheňské silnici, zpět nahoru přes Polevský vrch, kytlické pastviny, návrat na Jedličnou (cca 5 km, modrý okruh)
Okruh na Prácheň: z Jedličné přes Polevský vrch, přejezd silnice Polevské – Prácheň, kolem polevského lomu k vysílači na Prácheň a zpět na Jedličnou přes kytlické pastviny (cca 10 km, zelený okruh)
Okruhy do Okrouhlé: za prácheňskou silnicí jsou okruhy, které upravuje TJ Orel Okrouhlá – do Okrouhlé okolo hřiště Polevsko a na Prácheň (cca 5 km)
Kočárová cesta – Kočárovka: z Jedličné nástup pěšky cca 100 m po silnici na Kytlice (k závoře), Kočárovka, kolem Malého Buku a Medvědího Buku k závoře u svorské silnice a zpět stejnou cestou (cca 9 km) nebo po svorské silnici na Jedličnou s minimálním provozem aut (cca 7 km, modrá trasa)
Trasa z Jedličné ke Skalce: po zelené turirtické značce přes louku zadní cestou do Polevska do Nového Boru – Arnultovic nad Borskou Skalku (tam cca 3 km, upraveno nepravidelně při dostatečné sněhové pokrývce).
Okruh pro bruslení. Nástup bude možný z prácheňské silnice. Okruh povede po loukách a pláních  nad vlekem okolo Polevského vrchu k silnici na Prácheň (3 km).
 AKTUÁLNÍ STAV TRATÍ   ZDE

Published on: 7.12.2012  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: ,