Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Lodičky, lodičky a lidičky v Hřensku

Jedna z hlavních atrakcí Národního parku České Švýcarsko je plavba na lodičkách soutěskami. Jak se ale například na Edmundovu soutěsku dostat?  Jsou zde varianty:   Z Mezné jít pěšky po žluté nejprve ze strmého kopce, poté po stezce podél řeky Kamenice až k lodičkám nebo z Hřenska jít asi 1,5 km po rovině po proudu řeky Kamenice. Z jaké strany je to lepší? A jak se nejlépe dostat zpět? S dětmi určitě budete chtít dorazit autem a tedy může v sezóně nastat první úskalí. V Hřensku je parkoviště často obsazené (parkovné 120 Kč na den). V Obci Mezná se parkuje ještě hůře, pokud nevyužijete parkovací plochu u nějaké z restaurací. Nabízí se varianta využít turistický autobus 434, který jezdí z Krásné Lípy, přes Jetřichovice, Mezní Louku, Meznou, Hřensko do Děčína a zpět. Doporučuji.

Na lodičkách vás přivítá vždy vtipný námořník a průvodce v jedné osobě. Popovídá o vodnících, skalních masivech a historii a za cca 20 min jste na konci cesty. Cena pro dospělé/děti stojí 80/40 Kč. Aktuální provozní doba a cena zde.  Výběr začátku může být souvislý také s tím, jestli se chcete na konci trasy dobře občerstvit. Na konci Edmundovy soutěsky směr Mezná se nyní buduje dřevěnka s restaurací. Nahoře nad soutěskami je v obci Mezná hned několik restaurací. Mám zde dobrou zkušenost s restaurací Na Vyhlídce, která má pěknou terasu s hřištěm pro děti. Moje zkušenosti s restauracemi v Hřensku jsou spíše negativní.

Pokud půjdete s malými dětmi (do 3 let). Nezapomeňte si vzít s sebou nosítko. Ve velkém stoupání na Meznou se určitě bude hodit.


Published on: 11.5.2014  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: , ,