Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety v Českém Švýcarsku

Pořád dolů: Krásna Lípa – Pirna – Drážďany – Míšeň

Výlet na kole do města porcelánu Míšně, je něco jako opakování otázky  „Jak je tohle možné, my jedeme pořád z kopce?“. Cesta začíná z Krásné Lípy do lázeňského městečka a centra Saského Švýcarska Bad Schadau přes  Hinterhermsdorf.  Je to na kole (v našem případě na dvojkole) 2 hodiny pohodového šlapání podél řeky Křinice až k Labi.  Cestou minete např. Lichtenhainer wasserfall, předjedete tramvaj a potkáte kouzelné mlýny přeměněné na penziony.

Po Labské cyklostezce můžete z Bad Schandau jet směrem na Drážďany po obou březích. Po levém břehu je asi 1km  za Bad Schadau neupravený povrch (u Němců mě to dost překvapilo), ale dál přes Königstein, Kurort Rathen, Stadt Wehlen, Pirna, Heidenau (možnost odbočit za Pirnou a navštívit zdejší barokní zahradu ) a dlouhé (10km) předměstí  Drážďan, jedete mírně z kopce.

Předměstí Drážďan skrývá své poklady. Němci prostě umí přeměnit starou budovu na super moderní prezentaci historie Dráźďan neboli Panometr Dresden.

Historické jádro Drážďan (Frauenkirchen, Zwinger, Semperoper,…) míjíme a pro tentokrát obdivujeme čtvrť Neustadt na pravém břehu Labe. Moderní muzeum vojenství, ulice plné obchůdků, barů, kaváren a většinou mladých lidí. Kunsthofpassage (ulička s moderní architekturou). Není zde složité najít ubytování v B&B.

Z Drážďan do Míšně (německy Meißen) je to 25 km po proudu Labe nebo lze využit příměstský vlak jezdící každou půlhodinu. Historické město Míšeň je kolébkou evropské výroby porcelánu.  Známé modré meče a cibulový vzor na hrníčku se zde tvoří již od roku 1710.  Interiér porcelánky doporučuji navštívit, ukázka výroby porcelánu pro turisty je předvedena v německé dokonalosti.

Zpět do ČR lze využít vlakové spojené Míšeň – Bad Schandau a dále buď Rumburk nebo Děčín.


Published on: 18.7.2016  -  Filed under: Výlety  -  Tagged: , ,