Pozvánka na cestovatelský festival v Krásné Lípě

České Švýcarsko o.p.s. a magazín Koktejl vás srdečně zvou na 6. ročník  festivalu s cestovatelskou tématikou, který se koná 8. 11. 2014 od 12:00 do 21:00 v Domě Českého Švýcarska v  Krásné Lípě.

Program akce 7 divů:

12:00 | Václav Sojka,  Kamčatka 

Putování nejen za vulkány, medvědy, ale i lidmi na Kamčatku popisuje dlouholetý fotograf Správy národního parku České Švýcarsko.

13:20 | Magda Radostová, Aljaška

Vyprávění ke stejnojmenné knize, s promítáním fotografií a zajímavým vyprávěním nejen o národních parcích Denali a Katmai.

14:40 | Milada Řeháková,  Život s filipínskými nártouny 

Ohlédnutí za již pětiletým snažením projektu Tarsius, který v nitru filipínské džungle pátral po unikátních tvorečcích – nártounech filipínských.

16:00 | Michal Vičar, Na embéčku kolem světa

Studenti psychologie a žurnalistiky se vydali na cestu  kolem světa 40 let starou Škodou 1000 MB. Jejich výprava trvala 7 měsíců a trasa vedla přes 4 kontinenty. Po téměř  40 000 kilometrech si splnili sen a vrátili se šťastně domů

17:20 | Petr Horký,  Století Miroslava Zikmunda 

Zikmund a Hanzelka - všichni známe jejich expedice, knihy a filmy. Ale nikdo neví, jaký žili život. Petr Horký představí vznik filmu a také promítne několik záběrů z natáčení, které 

se k širší veřejnosti možná nikdy nedostanou… 

18:30 | Alena Koukalová

Švýcarsko – Grand Tour

Prezentace Švýcarska jako země s velmi rozmanitou přírodní i kulturní nabídkou. Při putování po trase Grand Tour navštívíme nejen věhlas

19:30 | Adam Lelek ,  Indonésie – Po stopách lidojedů 

Multimediální přednáška z cyklu Planeta Země 3000. Společně se zakladatelem projektu, fotografem a dobrodruhem Adamem Lelkem, se vypravíme do pestrobarevné Indonésie. Vstoupíme do žlutého pekla kráteru Kawah Ijen, setkáme se s orangutanem bornejským a kahau nosatým.

Během festivalu proběhne:

Soutěž o kalendář Českosaské Švýcarsko 2014 – Znovuobjevená divočina.

Soutěž o předplatné časopisu Koktejl a dárky od společnosti Switzerland Tourism. 

Občerstvení zajištěno, nápoje zajistí pivovar Falkenštejn.

VSTUP ZDARMA