Lužické hory - Běžkování na Polevsku a v okolí

SKI Polevsko

Českosaské Švýcarsko, Lužické hory a skýtají baječné podmínky pro běžkování třeba v areálu SKI POLEVSKO.

Na okruzích v okolí Polevska v Lužických horách. Výborné běžkařské podmínky na upravených okruzích (dle sněhových podmínek, aktuální stav níže).

Trasy na upravovaných okruzích pro běžkaře::

 
Okruh kolem vleku a Polevského vrchu: z Jedličné - Tannenbergu, k vleku, dále po louce a dolů k prácheňské silnici, zpět nahoru přes Polevský vrch, kytlické pastviny, návrat na Jedličnou (cca 5 km, modrý okruh)
 
Okruh na Prácheň: z Jedličné přes Polevský vrch, přejezd silnice Polevské - Prácheň, kolem polevského lomu k vysílači na Prácheň a zpět na Jedličnou přes kytlické pastviny (cca 10 km, zelený okruh)
 
Okruhy do Okrouhlé: za prácheňskou silnicí jsou okruhy, které upravuje TJ Orel Okrouhlá - do Okrouhlé okolo hřiště Polevsko a na Prácheň (cca 5 km)
 
Kočárová cesta - Kočárovka: z Jedličné nástup pěšky cca 100 m po silnici na Kytlice (k závoře), Kočárovka, kolem Malého Buku a Medvědího Buku k závoře u svorské silnice a zpět stejnou cestou (cca 9 km) nebo po svorské silnici na Jedličnou s minimálním provozem aut (cca 7 km, modrá trasa)
 
Trasa z Jedličné ke Skalce: po zelené turirtické značce přes louku zadní cestou do Polevska do Nového Boru - Arnultovic nad Borskou Skalku (tam cca 3 km, upraveno nepravidelně při dostatečné sněhové pokrývce).
 
Okruh pro bruslení. Nástup bude možný z prácheňské silnice. Okruh povede po loukách a pláních  nad vlekem okolo Polevského vrchu k silnici na Prácheň (3 km).
 
 AKTUÁLNÍ STAV TRATÍ

 

Načítám data...

Další zprávy o stavu sněhu - Lužické hory